Endomondo zniknie z końcem 2020 roku

Jak informuje Under Armour – nowy właściciel aplikacji Endomondo, który odkupił ją w 2015 roku za 85 milionów dolarów, aplikacja zakończy swoje działanie z końcem 2020 roku. Dla wielu z nas decyzja może być bardzo zaskakująca, bowiem mimo wieloletniej stagnacji w rzeczonej apce, była ona mimo wszystko bardzo popularna wśród osób uprawiających różne sporty.

Under Armour nie zdecydowało się nawet na sprzedaż oprogramowania. Wraz z końcem roku Endomondo zostanie usunięte ze sklepów z aplikacjami, zaś dane zebrane w aplikacji będą dostępne jeszcze przez trzy miesiące, a więc do 1 kwietnia 2021 roku.

Choć do dziś użytkownikami Endomondo są miliony miłośników sportu, to nie jest tajemnicą, że na rynku pojawiło się dość dużo innych, alternatywnych aplikacji, takich jak: Strava, Google Fit, Apple Health czy Samsung Health.
Sportowcy korzystający także z tej aplikacji często przerzucają się na inne oprogramowanie, które współpracuje z inteligentnym zegarkiem czy opaską, a trzeba przyznać, że Endomondo niespecjalnie dobrze współpracowało z urządzeniami typu wearables. Po pierwsze dlatego, że spora część podobnych urządzeń ma zamknięty system, niepozwalający na zainstalowanie obcych aplikacji, a po drugie dlatego, że „zegarkowa” wersja Endomondo nie pozwala na korzystanie z opcji Premium. A propos wersji Premium. Co z użytkownikami, którzy zapłacili za bogatszą wersję aplikacji?
Na szczęście otrzymają oni zwrot kosztów za niewykorzystane miesiące. Dostaną ponadto możliwość trzymiesięcznego dostępu do rozszerzonej wersji aplikacji MapMyRun. To właśnie do przesiadki na tę aplikację zachęca samo Under Armour.

Użytkownicy, którzy latami korzystali z Endomondo, zebrali w tej aplikacji dużą ilość danych treningowych. Jednak nie musimy ich stracić. Jest na to prosty sposób, o czym przeczytacie w kolejnym wpisie na vlogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *