Sports Tracker – bieganie i jazda na rowerze

Przedstawiam kolejna aplikację – Sports Tracker – bieganie i jazda na rowerze, z której można korzystać podobnie jak z dwóch poprzednich aplikacji – Endomondo – bieganie & Rower i Navime Sports Tracker uprawiając sporty takie jak bieganie, czy zwykłe chodzenie, a także jazdę na rowerze.

Aplikacja Sports Tracker tak samo jak wspomniane wcześniej Endomondo – bieganie & rower, czy Navime Sports Tracker można zainstalować na smartfonie zarówno z androidem, jak i z innym systemem, na przykład na iPhone. W dalszej części wpisu opisze zarówno wygląd aplikacji, jak i jej możliwości.

 

Instalacja aplikacji

Aby skorzystać z aplikacji Sports Tracker – bieganie i jazda na rowerze, najpierw musimy ją zainstalować. Robimy to korzystając ze Sklepu Play (w przypadku androida) lub z AppStore (w przypadku iPhone).

 

Wygląd aplikacji

Po uruchomieniu aplikacji ukazuje nam się  opcja zalogowania do aplikacji, czyli założenie naszego konta na stronie Sports Tracker. Mamy do wyboru dwie opcje:

  • Kontynuuj przez serwis Facebook,
  • Kontynuuj używając adresu email.

Ja wybieram opcję logowania przez Facebooka. Po wybraniu opcji logowania pokazuje się ekran z informacją o regulaminie korzystania z aplikacji, klikamy – Zgadzam się i przechodzimy dalej. Po chwili konto zostaje utworzone i uruchamia się aplikacja.

Kiedy już mamy założone konto, po ponownym uruchomieniu aplikacji widzimy Stronę główną, to pierwsza z pięciu zakładek aplikacji, w której mamy pokazane różne informacje.
Zaczynając od góry widzimy od lewej strony ikonkę z naszym zdjęciem, po kliknięciu, którego przenosimy się do edycji naszego profilu. Kolejna rzecz, to znaczek plusa (+) po prawej stronie, po kliknięciu, którego przenosimy się do okna, w którym możemy dodać nową aktywność. Kolejna ikonka dzwonek, po kliknięciu pokazują się nam informacje związane z samą aplikacją Sports Tracker.
Poniżej mamy małe podsumowanie naszych treningów – informację o ostatniej aktywności, a jeszcze poniżej guzik z napisem – START, którym  uruchamiamy nową aktywność. Poniżej przycisku START są zakładki aplikacji: Strona główna, Dziennik, Mapa, Ludzie oraz Ustawienia.

 

Zakładki w aplikacji

Aplikacja wyposażona jest pięć zakładek: strona główna, dziennik, mapa, ludzie oraz ustawienia. Poniżej omawiam każdą z nich.

Strona główna – ta zakładka została już omówiona przy okazji omówienia wyglądu aplikacji w punkcie powyżej.

Dziennik – to druga zakładka w aplikacji, w której zapisywane są wszystkie dane dotyczące naszej aktywności. Sama zakładka również jest podzielona na trzy karty:

  • Kalendarz – na tej karcie możemy prześledzić cały tydzień, miesiąc lub rok naszej aktywności.
  • Lista – ta karta zawiera listę wszystkich naszych aktywności,
  • Podsumowania – natomiast ta karta zawiera podsumowanie aktywności z podziałem tygodniowym lub miesięcznym.

Mapa – to trzecia z zakładek, na której możemy obserwować trasy innych użytkowników lub dodać własne z zaznaczeniem ich na mapie. Ta zakładka również na trzy karty:

  • Mapa – widok wszystkich zapisanych tras,
  • Moje Trasy – tutaj możemy utworzyć i zapisać własną trasę,
  • Społeczność – tutaj widok trasy naszej społeczności; najprawdopodobniej chodzi o trasy Twoje i Twoich znajomych.

Ludzie – w tej zakładce możesz wyszukać innych ludzi, zaprosić swoich znajomych i obserwować ich poczynania. Ta zakładka również ma trzy karty:

  • Znajdź ludzi – na tej karcie możemy wyszukać innych użytkowników aplikacji,
  • Obserwuje – tutaj mamy listę osób i znajomych, których obserwujemy,
  • Obserwujący – tutaj natomiast jest lista osób, które obserwują nas na swoim profilu.

Ustawienia – ta zakładka umożliwia nam konfigurację aplikacji, poczynając od naszego profilu użytkownika po działanie samej aplikacji.

 

Użytkowanie aplikacji

Aby uruchomić zapis naszego treningu klikamy na zielony napis START, po czym pokazuje się nam karta z ustawieniami nowej aktywności. Tam wybieramy wszystkie parametry, takie jak:

  • Typ aktywności – po wejściu w te ustawienia mamy do wyboru nasze ostatnie aktywności oraz możliwość wybory innych popularnych aktywności, tj.: bieganie, kolarstwo, siłownia, itp.,
  • Opinia dźwiękowa – tutaj mamy możliwość wyboru co jaki czas mamy być informowani o przebyciu danego dystansu podczas naszego treningu, tj.: informacja po przebyciu odpowiednio 0,5 km, 1 km, 2km, 5 km, 10 km, ale także możliwość ustawienia ręcznego, włączenia autopauzy oraz informacji udzielanych przez wirtualnego asystenta,
  • Autopauza – możemy tutaj też ustawić autopauzę, czyli jeśli my się zatrzymamy, automatycznie zatrzymuje się tez czas liczony w aplikacji; tutaj wybieramy tzw. próg autopauzy, czyli możemy całkowicie wyłączyć lub możliwość wyboru pomiędzy: mniej niż 2km/h lub mniej niż 5 km/h,
  • Cel wirtualny – tutaj ustawiamy sobie nasz cel wirtualny, czyli możemy konkurować sami ze sobą próbując przejść szybciej dany dystans,
  • Podążaj trasą – tutaj mamy możliwość wyboru i podążania którąś z naszych poprzednich tras, lub możemy utworzyć sobie nową trasę jaką chcemy przejść.

Po wybraniu wszystkich powyższych parametrów treningu klikamy na duży napis KONTYNUUJ, a następnie znów START, po czym możemy zacząć nasz trening. Po zakończeniu treningu klikamy na guzik STOP oraz ZAKOŃCZ, po czym mamy możliwość zapisania w dzienniku naszego treningu.

 

Podsumowanie

Sports Tracker – bieganie i rower, to jedna z wielu dostępnych aplikacji wspomagająca miłośników uprawiania różnych sportów. Mimo, że jej autorzy opisują ją, jako jedną z najlepszych aplikacji fitness, to podczas kilkudniowego jej testowania nie znalazłem  nikogo znajomego, który używałby jej.

Jeśli chodzi o moje wrażania z jej użytkowania to muszę powiedzieć, że funkcjonalnością przypomina konkurencyjną aplikację Endomondo – bieganie & rower i tak samo jaj konkurencja spełnia swoją rolę.
Jedyne do czego mogę się przyczepić w tej aplikacji to asystent głosowy podczas trwania treningu, który mówi do nas łamaną polszczyzną  – Kali mieć, Kali chcieć oraz odnoszę wrażenie, że niezbyt dokładny jest GPS w tej aplikacji, gdyż informacja o przebytym dystansie nie pokrywa się z rzeczywistym dystansem (margines błędu około 300 metrów 😉 ).

Jeśli ktoś szuka czegoś nowego dla urozmaicenia swoich treningów, mogę polecić te aplikację, choć osobiście jednak ja sam zostanę przy Endomondo – bieganie & rower. Jeśli wśród Was są użytkownicy tej aplikacji i mają inne zdanie na jej temat – będzie miło jak zostawicie swój komentarz pod postem, zapraszam do dyskusji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *