Przeniesienie danych z Endomondo do innej aplikacji

Jak już wspominałem w poprzednim wpisie, aplikacja Endomondo przestaje istnieć z końcem 2020 roku. Ci, którzy korzystają z niej od lat, mają zapisane w niej swoje aktywności sportowe. Szkoda by było je stracić, co nastąpi z kolei (usuniecie wszystkich danych z serwerów Endomondo) z początkiem kwietnia 2021 roku. Jak zatem przenieść swoje dane … o tym właśnie dziś napiszę.

A więc … jak możemy przenieść swoje dane z konta Endomondo?
Najpierw logujemy się w przeglądarce na swoje konto Endomondo, po czym przechodzimy do zakładki Połącz w ustawieniach, możemy tam zsynchronizować nasze dotychczasowe dane z treningów z jedną z kilku dostępnych tam aplikacji, takimi jak: MapMyFitness, Garmin Connect, Fitbit czy Polar. Niestety po takim eksporcie dane o rekordach, planach treningowych, czy też lista znajomych przepadnie bezpowrotnie. Poszczególne treningi możemy wyeksportować także do plików .GPX lub .TCX z poziomu historii treningów. Niestety eksport taki będzie czasochłonny, bowiem trzeba tu wykonywać ręczny zapis trening po treningu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Otwórz czat
1
Witaj ... w czym mogę Ci pomóc ? :)
Witaj .... w czym mogę Ci pomóc ? :)
Przeczytaj poprzedni wpis:
Endomondo - bieganie & rower
Endomondo zniknie z końcem 2020 roku

Jak informuje Under Armour - nowy właściciel aplikacji Endomondo, który odkupił ją w 2015 roku za 85 milionów dolarów, aplikacja...

Zamknij