Przeniesienie danych z Endomondo do innej aplikacji

Jak już wspominałem w poprzednim wpisie, aplikacja Endomondo przestaje istnieć z końcem 2020 roku. Ci, którzy korzystają z niej od lat, mają zapisane w niej swoje aktywności sportowe. Szkoda by było je stracić, co nastąpi z kolei (usuniecie wszystkich danych z serwerów Endomondo) z początkiem kwietnia 2021 roku. Jak zatem przenieść swoje dane … o tym właśnie dziś napiszę.

A więc … jak możemy przenieść swoje dane z konta Endomondo?
Najpierw logujemy się w przeglądarce na swoje konto Endomondo, po czym przechodzimy do zakładki Połącz w ustawieniach, możemy tam zsynchronizować nasze dotychczasowe dane z treningów z jedną z kilku dostępnych tam aplikacji, takimi jak: MapMyFitness, Garmin Connect, Fitbit czy Polar. Niestety po takim eksporcie dane o rekordach, planach treningowych, czy też lista znajomych przepadnie bezpowrotnie. Poszczególne treningi możemy wyeksportować także do plików .GPX lub .TCX z poziomu historii treningów. Niestety eksport taki będzie czasochłonny, bowiem trzeba tu wykonywać ręczny zapis trening po treningu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Otwórz czat
1
Witaj ... w czym mogę Ci pomóc ? :)
Witaj .... w czym mogę Ci pomóc ? :)
Przeczytaj poprzedni wpis:
Endomondo - bieganie & rower
Endomondo zniknie z końcem 2020 roku

Jak informuje Under Armour - nowy właściciel aplikacji Endomondo, który odkupił ją w 2015 roku za 85 milionów dolarów, aplikacja...

Zamknij